Tarkibiy bo'linmalari

AT “Aloqabank” Bosh ofisining tarkibiy bo’linmalari

 

Ichki audit boshqarmasi

Boshqarma boshlig‘i:

Turayev Shavkat Abduzoirovich

Tel:  71 233-87-30

e-mail: Shavkat.Turayev@aloqabank.uz

Funksiyalari:

Bank bo’linmalarini auditorlik tekshiruvidan o’tkazish.

Korporativ kredit amaliyotlarini muvofiqlashtirish departamenti

Departament direktori:

Xolmuradov Akmal Tolmasovich

Tel: 71 232-83-61

e-mail: Akmal.Kholmuradov@aloqabank.uz

Funksiyalari:

Yuridik shaxslarni milliy valyutada kreditlashni amalga oshirish va monitoring qilish.

Naqd pul va kassa amaliyotlari departamenti

Departament direktori:

Turgunov Abror Kadirovich

Tel: 71 232-83-65

e-mail: Abror.Turg'unov@aloqabank.uz

Funksiyalari: Bank amalga oshirayotgan pul muomalasi va kassa amaliyotlari ishlarini O’zbekiston Respublikasi Qonunlari va Markaziy bankning me’yoriy hujjatlariga asosan tashkil etilishi va rioya qilinishini ta’minlash.

Buxgalteriya hisobi va hisoboti departamenti

Departament direktori - Bosh buxgalter:

Po’latov Umid Shuxratovich

Tel: 71 233-51-09

e-mail:Umid.Pulatov@aloqabank.uz

Funksiyalari: Iqtisodiy hamda to‘g‘ri nazorat yuritish asosida moliyaviy nazoratni ta’minlaydigan siyosat, standartlar va jarayonlarni o‘rnatish.

Yuridik xizmat

Xizmat boshlig’i v.b;

Soliyev Mirjalol Nabidin o'g'li

Tel: 71 230-77-77

e-mail Mirjalol.Soliyev@aloqabank.uz;

Funksiyalari: Bank faoliyatining huquqiy asoslarini ta’minlash.

Xodimlarni boshqarish departamenti

Departement direktori v.b:

Umarkulova Ziyoda Maxmudjanovna

Tel: 71 232-83-76

e-mail: Ziyoda.Umarkulova@aloqabank.uz

Funksiyalari: Bank xodimlari hisobini yuritish, joylashtirish, ma’lumotlarini tayyorlash, hamda bankni malakali xodimlar bilan ta’minlash.

Jinoiy faoliyatdan olingan daromadlarni legallashtirishga qarshi kurashish xizmati

Xizmat boshlig‘i:

Nabiyev Umidjon Boboqulovich

Tel: 71 233-87-30

e-mail:Umidjon.Nabiyev@aloqabank.uz

Funksiyalari: Jinoiy faoliyat va terrorizmni moliyalashtirishdan olingan daromadlarni legallashtirishga qarshi kurashish hamda bank operatsiyalari ustidan ichki nazoratni ta’minlash.

Risk menejment departamenti

Department direktori:

Muqumov Orifjon Abduroziqovich

Tel: 71 232-83-64

e-mail: Orifjon.Mukumov@aloqabank.uz

Funksiyalari: Bankning strategik boshqarish tizimida xatarlarni boshqarish orqali bankning zarar ko'rishini  minimallashtirish.

Xalqaro munosabatlar boshqarmasi

Boshqarma boshlig’i:

Xo’djaniyazov O’tkir Yusupovich

Tel: 71 232-83-20

e-mail:Utkir.Xodjaniyazov@aloqabank.uz

Funksiyalari: Bankning xalqaro moliya tashkilotlari bilan o'zaro aloqalarini yuritadi.

Servis va Marketing departamenti

Departament direktori:

Vakant

Tel: 71 230-77-77

e-mail:

Funksiyalari: Mijozlarga xizmat ko'rsatish va bank brendini ommalashtirishga qaratilgan vazifalarni bajarish

Biznes jarayonlarini boshqarish va metodologiya departamenti

Departement direktori:

Maksudova Saida Sakiyevna

Tel: 71 232-83-62

e-mail:Saida.Maksudova@aloqabank.uz

Funksiyalari: Bank faoliyati metodologik asoslarini ishlab chiqish.

Xaridlar departamenti

Department direktori v.b:

Ergashev Sardor G’anisherovich

Tel: 71 232-83-64

e-mail: Sardor.Irgashev@aloqabank.uz

Funksiyalari: Xaridlarni amalga oshirish uchun buyurtmachilarni yig'ish, qayta ishlash va umumlashtirish.

Protsessing  markazi

Markaz boshlig’i:

Saliev Ziyodulla Patxillaevich

Tel: 71 230-77-77

e-mail:Ziyodulla.Saliev@aloqabank.uz

Funksiyalari: Bankning protsessing markazi faoliyatini yuritish.

Devonxona

Devonxona mudiri:

Xakimova Nigora Abralovna

Tel: 71 232-83-71

e-mail: Nigora.Xakimova@aloqabank.uz

Funksiyalari: Hujjatlar aylanishini hamda vazifalarni bajarilishini ta’minlash.

Ma’muriy-xo’jalik ishlarini boshqarish xizmati

Xizmat boshlig‘i:

Usmonov Shuhrat Sobirjonovich

Tel: 71 232-83-70

e-mail:Shuxrat.Usmonov@aloqabank.uz

Funksiyalari: Bankka yuklatilgan vazifalarni muvaffaqiyatli bajarish maqsadida uning xodimlariga kerakli shart sharoitlarni yaratish va ta’minlash.

Axborot texnologiyalarini ishlab chiqish va rivojlantirish markazi

Markaz boshlig’i:

Raximov Aziz Naimovich

Tel: 71 232-83-77

e-mail:Aziz.Raximov@aloqabank.uz

Funksiyalari: Bank faoliyatini ta'minlovchi axborot-kommunikatsiya texnologiyalari va tizimlarini qo'llab-quvvatlash va rivojlantirish.

Valyuta nazorati va tashqi savdoni moliyalashtirish departamenti

Departament direktori:

Rasulov Abduraxmon Muratovich

Tel: 71 232-83-20

e-mail: Abduraxmon.Rasulov@aloqabank.uz

Funksiyalari: Mahalliy va chet el banklari-korrespondentlar va moliyaviy institutlar bilan bankning aloqalarini tashkillashtirish va koordinatsiya qilish, hamkorlikni rivojlantirish.

G'aznachilik departamenti

Departament direktori:

Temirov Navruz Rustamovich

Tel: 71 232-83-64

e-mail: Navruz.Temirov@aloqabank.uz

Funksiyalari: Bankning rivojlanish strategiyasiga muvofiq bank aktivlari va majburiyatlarini boshqarish va tizimli tahlilini ta’minlash.

Markazlashtirilgan axborot texnologiyalari yechimlari markazi

Markaz boshlig’i: vakant

Tel: 71 230-77-77

e-mail: info@aloqabank.uz

Funksiyalari: Avtomatlashtirilgan bank tizimlarining zamonaviy strukturalari va bank xizmatlari bilan tanishib borish;
Zamonaviy bank xizmatlarini avtomatlashtirilgan bank timlarida aks ettirish ustida izlanishlar olib borish;

Monitoring va nazorat markazi

Markaz boshlig’i:

Yusupov Javlonbek O’rinbaevich

Tel: 71 230-77-77

e-mail:Javlon.Yusupov@aloqabank.uz

Funksiyalari:

 

 

Korporativ boshqaruv xizmati

Xizmat boshlig’i:

Ibraximov Ibraximjon Otanazarovich

Tel: 71 232-83-67

e-mail: Ibraximjon.Ibraximov@aloqabank.uz

Funksiyalari: Bankning Korporativ boshqaruv va qimmatli qog`ozlar sohasida faoliyatini muvofiqlashtirish va ta`minlash.

Moliyaviy tahlil va strategiya departamenti

Department direktori:

G‘aybulloyev Suxrob Odil o‘g‘li

Tel: 71 232-83-14

e-mail:Suxrob.Gaybulloyev@aloqabank.uz

Funksiyalari: Bankning turli yo'nalishlardagi iqtisodiy holatini tahlil qilish.

Xavfsizlik xizmati

Xizmat boshlig’i:

Umarov Javlon Ilxamovich

Tel: 71 232-83-16

e-mail:Javlon.Umarov@aloqabank.uz

Funksiyalari: Axborot va ichki xavfsizlikni ta'minlash.

Korporativ akademiya

Markaz boshlig’i:

Shodiyev Shuxrat Karomatovich

Tel:  71 232-47-15

e-mail:Shukhrat.Shodiev@aloqabank.uz

Funksiyalari: Bank xodimlari malakasini oshirish.

Korporativ nokredit amaliyotlarini muvofiqlashtirish boshqarmasi

Boshqarma boshlig’i:

Selxonov Baxodir Shonazarovich

Tel: 71 232-83-61

e-mail:Baxodir.Selxonov@aloqabank.uz

Funksiyalari: Korporativ va kichik biznes subyektlari bilan amaliyot ishlarini olib borish bo'limlari hamda KXKM larning korporativ va kichik biznes subyektlariga nokredit mahsulotlarini sotish faoliyatini muvofiqlashtirish va nazorat qilish;

Chakana kredit amaliyotlarini muvofiqlashtirish departamenti

Departament direktori:

Isaeva Komila Alisherovna

Tel: 71 232-83-53

e-mail:Komila.Isaeva@aloqabank.uz

Funksiyalari: Bank mijozlariga chakana xizmatlarni ko'rsatish.

 

 

Matbuot markazi

Markaz boshlig’i:

Yunusova Zuxra Akbarovna

Tel: 71 230-77-77

e-mail:Zukhra.Yunusova@aloqabank.uz

Funksiyalari: Bank axborot va yangiliklarini ommaga yoritib qilish.

Kompleans nazorat boshqarmasi

Boshqarma boshlig’i:

Mirzabekov Atabek Alibekovich

Tel: 71 230-77-77

e-mail:Atabek.Mirzabekov@aloqabank.uz

Funksiyalari:

 

Kreditni limitlash bo’limi

Bo’lim boshilig’i:

Axmedova Moxira Shogdorovna

Tel: 71 230-77-77

e-mail: Moxira.Ahmedova@aloqabank.uz

Funksiyalari: Ajratilayotgan kredit miqdoriga bo'lgan cheklovlarni qonunchilikka asosan tartibga solish.

Korporativ kredit tahlili boshqarmasi

Boshqarma boshlig’i:

Xaqberdiev Azamat Muahammadovich

Tel: 71 232-83-61

e-mail:Azamat.Xaqberdiyev@aloqabank.uz

Funksiyalari:

 

Chakana nokredit amaliyotlarini muvofiqlashtirish boshqarmasi

Boshqarma boshlig’i:

Sharipov Shamshod Shoimovich

Tel: 71 232-83-15

e-mail:Shamshod.Sharipov@aloqabank.uz

Funksiyalari:

 

Aktivlar va passivlarni boshqarish markazi

Markaz boshlig’i:

Kulliev Istam Yangimurodovich

Tel: 71 232-83-14

e-mail: Istam.Qulliyev@aloqabank.uz

Funksiyalari: Bankning yuqori likvidlilik va maqbul darajadagi xatarlar chegarasidan chiqmagan holda barqaror va o'sib boruvchi daromad olishga imkon berish yo'nalishida tahlillarni amalga oshirish va tavsiyalar berish.

Agentlik hamkorligini rivojlantirish boshqarmasi

Boshqarma boshlig’i:

Polvonov Asrorjon Abdulxaevich

Tel: 71 232-83-53

e-mail:Asrorjon.Polvonov@aloqabank.uz

Funksiyalari: Bankning hamkorlik loyihalarini moliyalashtirish va boshqarish bo'yicha dasturlarni ishlab chiqish hamda uning amalga oshirilishini nazorat qilish.

Muammoli aktivlar bilan ishlash departamenti

Department direktori:

Karshiev Akbar Xoljuaevich

Tel: 71 232-83-64

e-mail: Akbar.Karshiyev@aloqabank.uz

Funksiyalari: Muammoli qarzdorliklar yuzaga kelishini oldini olish maqsadida bankning hududiy kompleks xizmat ko'rsatish markazlari tomonidan ajratilgan kreditlarni o'z vaqtida undirish va nazorat qilish.

Arxitektura va metodologiya markazi

Markaz direktori:

Kirgizbaev Alisher Dastonovich

Tel: 71 232-83-72

e-mail:Alisher.Kirgizbaev@aloqabank.uz

Funksiyalari:

 

 

Bank kartalari biznesini muvofiqlashtirish boshqarmasi

Boshqarma boshlig’i:

Xayrutdinov Asrorxon Akmalovich

Tel: 71 232-83-69

e-mail: Asrorxon.Xayrutdinov@aloqabank.uz

Funksiyalari: Bank istiqbollaridan kelib chiqib, bank kartalariga xizmat ko'rsatish
jarayonida amaldagi qonunchilik va bank kartalarini xalqaro standartlarga mos kelishini ta'minlash.

Kontakt Markazi

Markaz direktori:

Juraev Timur Abdurashitovich

Tel: 71 232-83-19

e-mail: Timur.Jurayev@aloqabank.uz

Funksiyalari: Mijozlarga masofaviy xizmatlarni amalga oshirish va murojaatlar qabul qilish.

 

Garov bilan ishlash departamenti

Departament direktori:

Vakant

Tel: 71 232-##-##

e-mail:

Funksiyalari:

 

 

Korporativ mijozlar bazasini rivojlantirish va taxlil qilish boshqarmasi

Boshqarma boshlig’i:

Vakant

Tel: 71-232-##-##

 e-mail:

Funksiyalari:

Ijro intizomi departamenti

Departament direktori:

Yusupov Shoxrux Husanovich

 

Tel: 71 232-##-##

e-mail: Shoxrux.Yusupov@aloqabank.uz

Funksiyalari:

 

 

Axborot texnologiyalaridan foydalanish va texnik qo’llab-quvvatlash markazi

Markaz boshlig’i:

Vakant

Tel: 71-232-##-##

 e-mail:

Funksiyalari:

 

 

 

01-06-2019

Sayt materiallaridan to`liq yoki qisman foydalanilganda veb-sayt www.aloqabank.uz manzili ko`rsatilishi shart.